Zlomené srdce

30. ledna 2012 v 20:47 | Syrion |  Hudba
Evanescence jsou mou kapelou #1, to všichni víte. Pět let, pět předlouhých let jsem já (a ten nepodstatný zbytek evanescentních fanoušků:)) čekala na novou desku. Nemůžu říct víc, než že se čekání vyplatilo. Četla jsem spoustu keců typu "nové album se těm předchozím nemůže rovnat, ale co jste čekali, když zbytek muzikatů je najatý labelem". Tohle byla snad největší blbost, kterou jsem našla - a to se mi vaří krev už jen když někdo řekne slovíčko proti Ev. V novém albu je neskutečné množství energie, přijde mi, že Amy se s některými věcmi, o kterých dřív psala strašně srdceryvné songy, srovnala a už je nebere jako porážku (viz The Other Side).
Snad jediné, co se mi v téhle nové éře závislosti nezdálo, byl klip k prvnímu singlu What You Want. Pointa videa mi nějak unikla. Nicméně je tu druhý singl, My Heart Is Broken, a to je dokonalost sama. Každý se jednou dostane do bodu, kdy se bude druhým cítit zklamaný, bude mít zlomené srdce, a tehdy je nejlepší od toho člověka odejít tak daleko, jak je to možné, nehledě na to, jak moc to bolí... protože ta bolest jednou ustoupí. A není tak strašná, jako kdybych se nechala zraňovat dál. (Ano, vidím se v tom.)
Původně tahle písnička měla zaznít i ve čtvrtém dílu Stmívání, ale protože do toho kecalo moc lidí, nevyšlo to. A dá se tam skutečně vysledovat určitá analogie s Bellou a jejím vstupem do světa nesmrtelných: v sázce je její duše a možnosti smrtelníka, jaké upír nikdy mít nebude. A pokud se jednou rozhodne smrtelnost zahodit, už nikdy se nebude moci vrátit k tomu, co byla předtím - "can´t go back the way I came".


Sweet sleep, my dark angel...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama